Stare Aparaty

Fotorelacje z Łodzi
Producent: Arsenal
Kraj: Rosja
Produkowany od: 1764

Przedsiębiorstwo Państwowe "Arsenał" jest wiodącym przedsiębiorstwem z optycznego i optyczno-elektroniczny przemysłu na Ukrainie.

Założona w 1764 roku jako "Warsztaty Arsenalnoye". Na przełomie XVIII - XIX, zakład zajmuje się naprawą i produkcją różnego rodzaju broni, w tym dla artylerii. Od 1917 roku fabryka także produkowane i cywilne produkty (sprzęt rolniczy, narzędzia, artykuły gospodarstwa domowego itp.).

Po II wojnie światowej, duża część fabryk, patentów i aparatów fotograficznych marki Zeiss była zawłaszczona przez Związek Radziecki. Od 1946 roku przedsiębiorstwo rozpoczyna produkcję urządzeń optycznych, optyczno-mechanicznych i opto-elektronicznego.

Fabryka Arsenal wyprodukował wszystkie aparaty Kiev. Najbardziej znanymi aparatami produkowany w tej fabryce to Kiev 88 i Kiev 60.

Dumą z "Arsenału" jest tworzony w latach 70. kompleks symulatorów prezętujących zewnętrzne warunki, które tworzą iluzję kontroli i manewrowania statku kosmicznego podczas ćwiczeń astronautów na symulatorach gruntowych. Symulatory produkowane w tym zakładzie, były między innymi dla stacji "Mir" i wahadłowca "BURAN".

Zobacz również:

Bibliografia:

Lustrzanka jednoobiektywowa

O nas Podziękowania Regulamin Kontakt search
Code by Piotr Rogacki Design by Aleksandra Korszuń Idea & Copyrights © Paweł Piechota